Jak lidé hledají a nacházejí LEGO Friends

Zajímalo nás jaká slova či lépe slovní spojení uživatelé internetu zadávají pokud chtějí najít informace o Lego Friends. Zabrousili jsme tedy do služby Sklik, kterou provozuje Seznam.cz. Do nástroje Návrh klíčových slov jsme zadali spojení lego friends. Během zlomku sekundy vzdálený server vychrlil stovky slov a jejich spojení.

Vcelku nepřekvapivě je nejhledanější spojení lego friends a to průměrně měsíčně 36.138krát. Na druhém místě je se značným odstupem slovo friends. Průměrně měsíčně hledáno 1.354krát. Tady však není zřejmé zda všichni, kteří zadaly slovo friends hledali také Lego. Pokud toto slovo zadáte do políčka vyhledávače Seznam, pak většina výrazů tzv. našeptávače s legem nesouvisí. Na třetím místě je, pro nás překvapivě, spojení lego friends karavan s 1.326 dotazy průměrně měsíčně. Dále pak následují lego friends hry (1.063krát), lego pro holky shodně s lego belville (663krát). Belville je řada stavebnic Lego pro děvčata, předcházející Friends. To je také překvapivé, protože tato řada hraček Lego se již nevyrábí. Některé e-shopy ji však ještě mají v nabídce (duben 2013). Pokud chcete stavebnici ze série Lego Bellvile, máte poslední příležitost k nákupu. Sedmý nejhledanější je výraz lego pro dívky (504krát), osmý lego friends stáje (464krát), devátý lego friends 3315 (437krát) a desátý lego friends kavárna (401krát).

Zajímavé je, jak dobře se řada zájemců o Lego Friends vyzná nejen v názvech setů, ale ví i jejich produktové číslo. Například 3315 je mimořádně oblíbená sada Olivia a její dům. Produktová čísla se totiž jako součást hledaných výrazů objevují mnohokrát.

Na druhou stranu, je řada vyhledávajících, kteří neznají přesnější názvy a zadávají i slova neúplná nebo zkomoleniny. Například lego friend (112krát) to ještě jde. Horší už je lego frends (338krát) nebo dokonce lego frenc (167krát). Někteří uživatelé nejsou vůbec líní a vypisují dlouhá sousloví. Například stavebnice lego lego friends nebo lego friends v jednom obchode případně lego friends koupaliště v heartlake. Vůbec nejdelší co jsme objevili jsou lego friends letní jezdecký tábor a lego friends prázdninový jezdecký klub. Správně však mělo být Lego Friends Prázdninový jezdecký tábor.

Z výše uvedeného je patrné jak jsou lidé při vyhledávání kreativní. Vyhledávače jsou na to připraveny a na každé zadané slovo nebo sousloví vychrlí kupu relevantních výsledků.