5 důvodů, proč jsou @LEGO Friends pro děti ten pravý dárek

Dětství a hry patří neodmyslitelně k sobě. Jak jinak než pomocí hry děti poznávají svět, učí se komunikovat s okolím i prvním dovednostem?

Proto každý rodič, který chce pro své dítě ty nejlepší podmínky pro jeho zdravý rozvoj, přemýšlí, jakou hračku pro své děti zvolit. Ti, co sami pod každým vánočním stromkem toužebně čekali krabici plnou barevných kostek, mají jasno. LEGO!

LEGO napoví, zda máte doma budoucího architekta nebo veterinářku

Tato stavebnice jim otevřela cestu k mnoha hrám a dobrodružstvím. Vede je ale i ke kreativitě, touze poznávat nové, objevovat a zajímat se o okolní svět. Máte pocit, že chcete pro své děti to samé? Protože kdo by nechtěl mít doma zvídavé a tvořivé děti se spoustou nápadů a šikovnýma rukama. Kterou stavebnici LEGO z mnoha řad ale vybrat?

LEGO DUPLO Hasičská stanice

 
LEGO DUPLO je pro ty úplně nejmenší děti, pro které má nachystány větší kostky, co perfektně padnou do malých a poněkud neobratných dětských prstíků. LEGO Architecture vám třeba pomůže doma vychovat úspěšného architekta, s LEGO Technic u vás vyroste šikovný konstruktér. A LEGO Friends? Kdo to vlastně jsou tyto LEGO přátelé?

LEGO Technic Pásový jeřáb

LEGO Friends učí poznat svět v jeho různorodosti

LEGO Friends je pětice kamarádek, co žije v městě Heartlake u krásného jezera a v okolí hor. Ema, Andrea, Olivia, Mia a Stephanie tam pak spolu zažívají všemožná dobrodružství. Jaká to budou, záleží jen na vašich dětech a na jejich fantazii. Co se tedy se tedy při hře s LEGO Friends dětí nového naučí? Tady je našich 5 tipů.

LEGO Friends Jezdecký klub v Heartlake 41126

 

  1. 5 postav = 5 charakterů. Andrea, Ema, Mia, Olivia a Stephanie. Všechny jsou kamarádky, ale každá z nich je trochu jiná. Má jiné zájmy, jinou povahu a jiné představy o světě. Děti se tak učí poznávat různorodost. Chápat ji, přijímat a respektovat. Třeba na společných výpravách do přírody a na venkov.
  2. Naše kamarádky nejsou žádné nafintěné slečinky z města. Jezdí za svými přáteli na venkov na farmu. Tam poznávají, že se jídlo, třeba obyčejná vajíčka, nerodí v obchodě. Ale že jeho cesta až na náš stůl začíná právě na farmě. A že je s ním spousta práce. Naše hrdinky se tak nejen učí poznávat nová zvířátka a starat se o ně. A že pomoc občas potřebují i naše kamarádky z města.
  3. I když je naše pětice z Heartlake pořád spolu a jsou to kamarádky, nesmí na sebe zapomínat. Nemohou žádnou opomenout při oslavě svých narozenin a nepozvat ji k sobě domů na slavnostní party. Tu ale někdo musí připravit. A kdo to bude jiný, než oslavenkyně? Děti si vyzkouší, kolik je to práce, uspořádat takový večírek – nakoupit všechny laskominy i vymýšlet program pro své kamarády. Ta oslava ale bude za to stát – slibujeme. Město Heartlake však nejsou jen obchody a zábava.
  4. Heartlake jsou i malá cukrárna nebo stánek s občerstvením. A tam všude je třeba malých pomocnic, které zajistí rozvoz čerstvě upečených dortíků. A hned za rohem má své studio stylistka Nataša. Děvčatům pomůže nejen vybrat nový účes, ale naučí je, jak se podobné vlasové studio vede a kolik je to práce. A po práci, když máme hotovo, nás čeká i zasloužený odpočinek.
  5. Mezi tím děti zažijí samozřejmě i spousty dobrodružství, ke kterým by se jen tak snadno nedostaly. Navštíví zábavní park, na víkend je čeká výprava do dobrodružného tábora nebo skate parku. Podívají se na koncert popové hvězdy a uvidí, jak to vypadá v zákulisí takové akce i jak se natáčí další hit.

Jsou LEGO Friends dárky, jaké pro své děti hledáte? Vyberte si ze stavebnic pro rok 2016.